Pimp je gevel

zaterdag 19 november 2011 20u30 | patricia | 1 reactie
Trefwoorden: , , , .

In Gent wonen heel wat creatieve mensen. Van groot tot klein. Bekend en onbekend. Jong en oud. Iedereen draagt zijn steentje bij. Gelukkig wijzen de lezers ons ook wel eens op dergelijke leuke projecten. De leerkrachten van Het Klaverblad staken de handen uit de mouwen en kregen hierbij de hulp van Goran Grahovac. Het resultaat is te zien op dewijkontpopt.wordpress.com. Isolde Pieters en Delphine Vandenbossche antwoorden gewillig op onze vragen en zo leerden wij weer iets bij.

Gentblogt: Kun je jezelf of de school eens voorstellen? Zijn alle klassen betrokken bij het project?
Isolde en Delphine: Onze school heet Het Klaverblad en ligt in de Zalmstraat. Wij zijn een kleine en fijne buurtschool in de Macharius-Heirniswijk. Wij vinden dat het er bij ons op school zo gezellig aan toegaat onder meer dankzij de kleinschaligheid. Iedereen kent iedereen en samen voelen we ons er allemaal thuis. Wij werken op school met niveau- en leefgroepen. Het zijn die oudste kinderen, nl. Het 4de-5de – 6de leerjaar die het project mee in gang hebben getrokken. Zij hebben om te beginnen de voortuin aangepakt. De kleuters schilderden vissen op mica en deelden die uit aan buurtbewoners om hen een duwtje in de rug te geven. Heel wat kinderen wonen in de Vissenwijk en dienen als voorbeeld voor de buurtbewoners.

Pimp je gevel

Gentblogt: Ik wist niet dat de Machiariuswijk ook de Vissenwijk werd genoemd, al ligt het wel voor de hand als ik de straatnamen zie in de wijk. Meteen is duidelijk hoe jullie op het thema zijn gekomen, maar vertel eens iets meer over Pimp je gevel?
Isolde en Delphine: Met Pimp je gevel combineren we twee uitdagingen: op onze school werken we regelmatig muzische projecten uit en we willen ons wat meer profileren in de buurt. Wat die muzische projecten betreft, gebruikten we het gegeven van de Vissenwijk met onze eigen creativiteit: samen met kunstenaar Goran Grahovac gingen we aan de slag. De voortuin zouden we gebruiken om een onderwaterwereld te creëren. Daarvoor hebben we enkele stappen doorlopen met de kinderen:
- Via boeken / filmpjes / … word het thema ‘onderwaterwereld’ aangebracht.
- De kinderen tekenen (zelfverzonnen) onderwaterwezens.
- De kinderen zetten hun tekening om in een kleiwerk.
- De tekeningen worden nog eens in 3D omgezet d.m.v. allerlei materialen (krantenpapier, ijzerdraad, allerhande papier, elektriciteitsdraden, …)
- Er worden enkele 3D-werken uitgekozen als basis voor de voortuin. Dat werden uiteindelijk een hamerhaai, platvis en een octopus.
- De ijzerstaven in de voortuin werden in de juiste plooi gebracht.
- Met kippengaas wordt de vorm van de vis duidelijk afgewerkt.
- De hamerhaai wordt ingepakt in plastic folie en bespoten met een blauwe spuitbus.
- De platvis wordt in stof ingepakt.
- De octopus wordt afgewerkt door repen stof die door het kippengaas geweven wordt.
Van het moment dat we aan de slag gingen in de voortuin, werden de buurtbewoners op de hoogte gebracht. Bovendien dagen we hen nu ook uit. Iedereen die in de Vissenwijk woont, wordt uitgedaagd om ook zijn venster/gevel in te kleden in het thema ‘onderwaterwereld’. We geven niet te veel tips mee om zo veel mogelijk verscheidenheid in de resultaten te bekomen. In de week van 12 december gaan de leerlingen van het 4de/5de/ 6de leerjaar op stap door de wijk. Alle deelnemers krijgen een uitnodiging om naar de prijsuitreiking te komen. Die zal in de week daarop plaatsvinden.

Pimp je gevel

Gentblogt: Jullie hebben zelf het goede voorbeeld gegeven met een mooie installatie in de voortuin. Hebben jullie al veel reacties van buurtbewoners gekregen? Hoe kunnen ze deelnemen?
Isolde en Dephine: De allereerste reactie kwam de eerste dag al van de overbuurvrouw. Ze schreef een prachtig vissenverhaal voor de leerlingen… De eerste vis kwam dan ook achter haar venster tevoorschijn. We merken dat voorbijgangers vaak stilstaan om te kijken wat er gebeurt. Het duurt enkele weken vooraleer alle vissen af zijn. Dus er valt telkens wel iets nieuws te zien. Als we tijdens de ‘werkzaamheden’ voorbijgangers aanspreken, zijn ze razend enthousiast. Vooral in de Zalmstraat zelf heerst er een ware competitie tussen de verschillende gezinnen… Dat belooft! De pastoor kwam aandraven met het idee om i.p.v. een adventskrans een adventsvis aan zijn venster te hangen!

Gentblogt: In de week van 12/12 beoordeelt een vakjury de deelnemers. Valt er ook iets te winnen?
Isolde en Dephine: De prijs op zich is niet het belangrijkste, daarover wordt ook nog niet te veel bekend gemaakt… Maar die zal natuurlijk volledig binnen het thema passen!

Gentblogt: Plannen jullie ook na de prijsuitreiking nog iets?
Isolde en Dephine: We hopen natuurlijk op een verhoogd samenhorigheidsgevoel in de wijk. Wanneer we merken hoe dat loopt, zullen we dit zeker gebruiken om ons nog meer in de buurt te kunnen profileren.

Gentblogt: Blijft de installatie in jullie voortuin? Of heb je daar nog geen zicht op?
Omdat de ijzerstaven met beton vastzitten in de grond, is het niet mogelijk om de installatie op een andere plaats te zetten. Met de ijzerstaven was het oorspronkelijk de bedoeling om de voortuin regelmatig een nieuwe look te geven. Waarschijnlijk zal deze installatie langer blijven staan als gewoonlijk. Maar daarna mag dat volledig afgebroken worden (op de ijzerstaven na natuurlijk) en kan iemand anders aan de slag. Misschien krijgen de buurtbewoners zelf wel inspiratie om ons te verrassen…
Tot in onze voortuin? En beste buurtbewoner, vergeet ook je gevel niet te pimpen! Wij danken jullie!

© 2011 GENTBLOGT VZW

Eén reactie op Pimp je gevel

  1. Reactie van iman

    hoi allemaal jullie kennen me mss ik ben iman van het klaverblad wij hebben hard gewerkt vooor de vissen