19e Wildeplantenbeurs in de Bourgoyen

zaterdag 4 mei 2013 8u55 | Joke Van Damme | reageer
Trefwoorden: , , .

20130504_affiche beurs 2013Een (gevel)tuin vol vlinders
De 19e editie van onze wilde plantenbeurs staat speciaal in het kader van de vlinder, de Gentse Soort van het jaar 2013. Omdat vlinders het in Vlaanderen niet goed doen de laatste jaren, willen de stad Gent en Natuurpunt Gent hen het hele jaar door een duwtje in de rug geven met dit soortenbeschermingsproject, ook via de plantenbeurs. Er zal een ruim aanbod zijn van vlindervriendelijke bloemen en planten en heel wat info over vlindervriendelijk tuinieren.

Programma
De verkoop start vanaf 10u. Aan de kraampjes van onze deskundige vrijwilligers vind je het meest uitgebreide aanbod van inheemse planten en kruiden. Je vindt ook heel wat informatie over de planten, hun ecologische standplaats, enzovoort. Doorlopend kan je aan het bezoekerscentrum terecht bij de biobar voor soep, brood, gebak en streekbieren en vind je interessante stands van de Natuur.Winkel, EcoStyle, het Gents MilieuFront, de Jeugdbond voor Natuur en Milieu, Klimopjegevel, De Tuinmuur, Tintelijn en Oxfam Wereldwinkel.

In de voormiddag zorgen Moussa Dembele & friends voor de muzikale toets (Burkina Faso). In de namiddag barst onze jaarlijkse plantenbeurs van de leuke randanimatie. De ‘piepers’, jonge natuurgidsen van de Jeugdbond voor Natuur en Milieu, testen je kennis over vlinder in een interactieve quiz. Aan het bezoekerscentrum word je getrakteerd op scheurende bluesmuziek van Tiny Legs Tim. Voor de kinderen is er het unieke poppentheater TOK en worden er verhalen verteld in het gras, en doorlopend kunnen ze meespelen met het meespeelcircus van Tine & co en zich laten grimeren. Meer dan genoeg voor een gezellige gezinsnamiddag!

De Tuinmuur biedt een workshop aan rond vlinderrijke boomspiegels (de beplantbare kringen rond boomstammen) en helpt je vlindervriendelijk onkruid herkennen. Bij de infostand van Klimopjegevel kan je terecht voor alle nodige info voor de aanleg van een geveltuintje of het organiseren van een geveltuinactie in je eigen straat. Je kan zelfs meteen de aanvraag in orde brengen: neem dan een foto van je voorgevel mee, samen met de afmeting van je stoep (breedte) en de lengte van je gevel. Je krijgt er meteen advies over de mogelijkheden, plantenkeuze en aanleg van je tuintje bij.

Passiefhuis
Met het stukje natuur dat je op 5 mei mee naar huis neemt, maak je van je tuin een leuke plek voor vogels, insecten en vooral vlinders. Maar dat is niet alles: de euro’s die je uitgeeft gaan rechtstreeks naar de nieuwe huisvesting van Natuurpunt Gent en JNM. Natuurpunt Gent bouwt namelijk samen met de Jeugdbond voor Natuur en Milieu afdeling Gent een nieuw secretariaat, een passiefhuis. Dat nieuwe huis is noodzakelijk voor onze vereniging, want het huidige secretariaat, de Grutto, moet verdwijnen. Daarom hebben we een nieuwe, duurzame en goedgelegen plek nodig. Door samen te werken met JNM Gent kiezen we voor een toekomstgericht project: we bouwen een uitvalsbasis voor meer natuur voor iedereen in het Gentse.

Zo helpen jullie de natuur en timmeren jullie meteen ook mee aan de toekomst van onze verenigingen. Daar zijn we jullie natuurlijk ook dubbel dankbaar voor!

Praktisch
ZONDAG 5 MEI 2013
19de Wilde Plantenbeurs in en rond het Natuur- en Milieucentrum De Bourgoyen
Driepikkelstraat 32 te Gent-Mariakerke

VOORMIDDAG
10u: Officiële opening plantenbeurs door schepen van stadsontwikkeling, wonen en openbaar groen Tom Balthazar
Vanaf 10u30: Muziek door Moussa Dembele & Friends

DOORLOPEND

  • Planten- en kruidenverkoop
  • Biobar met soep, broodjes, gebak en streekbieren
  • Infostands van Natuur.winkel, JNM, Oxfam Wereldwinkel, GMF, Tintelijn, EcoStyle, Klimopjegevel, De Tuinmuur
  • Kindergrime

NAMIDDAG
14u-17u: Meespeelcircus Tine & Co
14u: Poppentheater TOK
14u en 15u: Start geleide wandelingen door de bloeiende hooilanden van de Bourgoyen
Vanaf 14u45: Live muziek door Tiny Legs Tim
15u: Workshop Geveltuinen
15u30: Verhalen in het gras voor de kinderen

© 2013 GENTBLOGT VZW

Reacties zijn gesloten.